Дружимо містами- обмінюємося традиціями

Дружба між містами-побратимами Вишгородом і Сансом (Франція) триває понад десять років. Днями французькі друзі Марі-Поль Шаппюі та Алесандра Ленейн вкотре побували в нас у гостях. Відвідали і Центр творчості «Джерело».

Гостей запросили на майстер-класи до студії «Ра» та гуртка «Золоті ручки». Ольга Ралко, виклавши на стіл акрилові фарби та інше необхідне приладдя, за лічені хвилини продемонструвала, як створити оригінальну картину у стилі імпресіонізму. І гості хвацько взялися творити.

Не так швидко, але і в них вийшло гарно. (До речі Алесандра — вчитель за професією, у вільний час із задоволенням займається образотворчим мистецтвом.) Кожен— а серед гостей була і спеціаліст відділу з гуманітарних питань міської ради Ольга Мельник— наприкінці майстер-класу мав чудову неповторну роботу. Ольга Ралко приємно здивувала гостей, показавши альбом художніх полотен свого двоюрідного брата — художника, який мешкає у Франції.

Французів також навчили мотати старовинну українську ляльку, яку жінки зазвичай робили зі шматочків тканини, що залишалися після пошиття сорочки. Гості вигуками подиву сприйняли появу лялечки, яка вправно народилася в руках майстрині Олени Кольвах. А вона не лише розповідала, як зробити виріб, а й навіщо він потрібен був у домі.

Гості відкривали для себе українські традиції, і всі, хто був присутній на майстер-класі, також дізнались, що лялечку мама швидко виготовляла не лише, аби дітки бавились, а й для того, щоб вона частіше потрапляла на очі жінці, у якої довго не було дітей. Жінка частіше молилася. І Бог зазвичай відповідав на її молитву…

По закінченні майстер-класу французькі гості мали виготовлені власноруч лялечки і чудові подушечки для голок — справжні витвори рукоділля, зроблені вихованцями «Золотих ручок».

Вони щиро дякували майстрині. А Олена Кольвах нагадала про візит до Санса вишгородської делегації, про теплий прийом і поїздку до Парижа, побачити який прагне, мабуть, кожен житель планети.

Валентина Яковенко, методист ВМЦХЕТУМ "Джерело"

/Files/images/splka_maystrv/DSC_2154.JPG /Files/images/splka_maystrv/DSC_2164.JPG
/Files/images/splka_maystrv/DSC_2197.JPG /Files/images/splka_maystrv/DSC_2173.JPG
/Files/images/splka_maystrv/DSC_2211.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 40

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.